Gdzie zjeść dobry obiad w Lublinie i wypić dobre wino lub piwo – Przewodnik Foto-hotel.pl 2021

Niniejszą stroną prezentujemy kolejną część Przewodnika Foto-hotel.pl 2021, która uwzględnia najlepsze restauracje, kawiarnie, cukiernie i puby Lublina, w których można zjeść dobry obiad i napić się dobrego, markowego wina lub piwa kraftowego. Preferujemy tutaj lokale z dobrym jedzeniem i bogatą ofertą win. Ofrtę piw traktujemy natomiast marginalnie, jako alternatywę dla osób, które lubują się w wykwintnym jedzeniu i dobrym piwie rzemieślniczym. Nie ma zaś tutaj lokali, nastawionych głównie na sprzedaż piwa, w których nie ma markowych win. Jeśli szukasz zatem typowych pubów, by udać się do nich na piwo to przejdź na inną stronę przewodnika. Możesz też przejść do strony z lokalami Lublina, w których można zjeść dobre śniadanie.

Lista lokali w Lublinie, w których można zjeść dobry obiad i wypić do niego dobre wino albo piwo

Poniżej prezentujemy lubelskie restauracje, kawiarnie i puby, do których można pójść na dobry obiad i dobre wino lub piwo.

Restauracja 16 Stołów

Warto zjeść dobry obiad i wypić dobre wino w restauracji 16 Stołów w Lublinie
W restauracji 16 Stołów warto zjeść dobry obiad z wykwintnym winem (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)

16 Stołów, to jedna z najlepszych restauracji lublina, która słynie z wykwintnych dań kuchni polskiej. Wielu jej stałych bywalców i przybywających do Lublina turystów wie od dawna, że można tu zjeść nie tylko dobry obiad, ale też znakomite śniadanie i kolację. Każdy z nich również wie, że w tej restauracji można wypić doskonałe wino, spośród dostępnych 70 rodzajów. Są tutaj wina francuskie, włoskie, hiszpańskie, portugalskie, niemieckie, chilijskie, argentyńskie, a także australijskie. Amatorzy dobrego piwa też coś dla siebie znajdą. Pomimo tego. że 16 stołów stało się uznaną marką nawet poza Lublinem, to nie wszyscy wiedzą, gdzie mieści się nowa siedziba restauracji. Od niedawna, lokal mieści się w ekskluzywnym, pięciogwiazkowym  Alter Hotel Lublin & SPA. Restauracja 16 Stołów zaprasza zatem na dobre jedzenie i wino, na ul.Grodzką 30.

Restauracja Nieznana

Wyborny obiad warto zjeść w Restauracji Nieznana w Lublinie
Prestiżowa Restauracja Nieznana w czterogwiazdkowym Hotelu Lublinianka (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)

W Restauracji Nieznana IBB Grand Hotelu Lublinika, warto zjeść wyborny obiad, z zupą, daniem głównym, deserem, wykwintnym winem lub świeżym piwem kraftowym. Można też zlecić tutaj organizację eventowego przyjęcia.

Magia – restauracja

Dobry obiad z dobrym winem można zjeść w Restauracji Magia w Lublinie                                                                      Restauracja Magia na pierwszym planie zdjęcia ul.Grodzkiej w Lublinie (prawa autorskie zastrzeżone dla Foto-hotel.pl

Magia, to restauracja, w której można zjeść wyszukany obiad – z zupą, daniem głównym i deserem. Jest tu bogaty wybór świetnych win, a także piwo kraftowe.

The Olive

Dobry obiad z winem możesz zjeść w Restauracji The Olive
Czterogwiazdkowy Hotel Ilan w Lublinie, z Restauracją The Olive (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)

Restauracja The Olive Hotelu Ilan, poleca wykwintne dania obiadowe przyrządzane na bazie tradycyjnej kuchni staropolskiej i żydowskiej, a także różnorodny asortyment win, jakie są sprowadzane z uznanych winnic różnych stron świata.

Restauracja Pizzeria Atrium

Dobry obiad możesz zjeść w Lublinie, we włoskiej restauracji Atrium
Atrium Ristorante Italiano w Rynku Starego Miasta w Lublinie (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)

W Atrium można zjeść dobry obiad kuchni włoskiej, z zupą, daniem głównym i deserem oraz napić się dobrego włoskiego wina. Wybór win jest tutaj imponujący – ok. 70 rodzajów.

Sielsko Anielsko

W menu Restauracji Sielsko Anielsko jest wielki wybór dań obiadowych kuchni polskiej z regionu lubelskiego; 7 zup, 8 dań z mięsa i ryb, kilkanaście dań mącznych i świetne desery. Wybór win nie jest tutaj duży, ale wielbicieli Wermutów powinien zadowolić. Alternatywnie można zamówić wino stołowe, wino musujące, miód pitny, albo regionalne piwo rzemieślnicze, których jest tu sporo.

Mandragora Żydowska Restauracja

Dobry obiad z dobrym winem koszernym, można zjeść w Żydowskiej Restauracji Mandragora w Lublinie
Wykwintna, Żydowska Restauracja Mandragora, na Starym Mieście w Lublinie (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)

Restauracja Mandragora, kojarzy się przede wszystkim z dobrym jedzeniem kuchni żydowskiej. Tutaj można zjeść wyborny obiad, z dobrą zupą, daniem głównym i deserem Słodkiej Mandragory. Ewenementem są zaś wina koszerne wyprodukowane w Izraelu. Gościom spoza Lublina, Mandragora poleca swoje komfortowe apartamenty.

Restauracja Kardamon

Dobry obiad można zjeść w Lublinie, w Restauracji Kardamon
Kardamon – restauracja na Krakowskim Przedmieściuw Lublinie (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)

W Restauracji Kardamon, można zamówić kompletny obiad – z zupą, daniem głównym i deserem, a jej atutem są też znakomite wina.

Trybunalska City Pub

Tani i dobry obiad można zjeść w Trybunalska City Pub, w Rynku Starego Miasta w Lublinie
Restauracja Trybunalska City Pub przy Rynek 4 w Lublinie (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżona dla Foto-hotel.pl)

Do Restauracji Trybunalska City Pub warto udać się na dobry obiad, zarówno mięsny, jak i wegański, z zupą tajską. Do obiadu wypijesz też dobre wino, a jeśli wolisz piwo kraftowe, to wybór będzie bardzo duży. Dobrą ofertą dla turystów są noclegi w komfortowym, a niedrogim hotelu Trybunalska, a dla firm i instytucji – sala konferencyjna.

Restauracja Gruzińska Tbilisi

W Restauracji Gruzińskiej Tbilisi warto zjeść wyszukany obiad tradycyjnej kuchni gruzińskiej i wypić smakowite gruzińskie wino. Na obiad można zamówić zupę czakapuli, lobio lub guptę oraz danie główne – odżachuri. Dobrym wyborem będą też pierogi chinkali – z mięsem lub serem. Co się zaś tyczy win, to są one oczkiem w głowie restauracji, która kultywuje kulinarne tradycje gruzińskie. Zapewne nie wszyscy wiedzą, że to właśnie Gruzja stała się kolebką światowego winiarstwa, które wzięło początek kilka tysięcy lat temu.

Restauracja zmieniła lokalizację i od niedawna działa przy ul. Grodzkiej 28, w zabytkowej, przepięknej kamienicy przy Grodzkiej 28, co widać na załączonym zdjęciu.

 Pub U Szewca

Najlepszy obiad z piwem kraftowym zjesz w Irish Pub U Szewca, w Lublinie
Irish Pub U Szewca przy Grodzkiej 18 w Lublinie (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)

W Irish Pub U Szewca można zjeść bardzo dobry obiad. W menu są trzy rodzaje zupy, dania główne, ale też pierogi, nawiązujące do polskiej kuchni regionalnej. Można zamówić też wino, w tym grzane, albo piwo kraftowe lub inne – najlepszych marek na świecie. Ponadto, Irish Pub U Szewca jest ściśle związany z Hotelem Grodzka 20, gdzie można wynająć komfortowy pokój.

Restauracja Kulturalna Arche Hotel Lublin

Dobry obiad z winem, warto zjeść w Lublinie w Restauracji Kulturalna
W Restauracji Kulturalna Arche Hotel dobrze zjesz i dobrze się zrelaksujesz (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)

Kulturalna, to restauracja Arche Hotel Lublin, w której można zjeść dobry obiad kuchni polskiej, z zupą, daniem głównym i deserem. Jak przystało na dobrą restaurację, można w niej wypić wyborne wino lub piwo rzemieślnicze.

Restauracja Hotel Forum Lublin SPA & Wellness

Dobry obiad można zjeść w Lublinie, w restauracji Hotel Forum Lublin SPA & Wellness
Hotel Forum Lublin SPA & Wellness z restauracją (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)

W restauracji Hotelu Forum Lublin SPA & Wellness, można zjeść dobry obiad kuchni europejskiej, w tym zupę, danie główne i deser. Można też zamówić dobre wino lub markowe piwo.

Restauracja Legendy Miasta

Dobry obiad warto zjeść w Lublinie, w restauracji Legendy Miasta, Hotelu Ibis
Legendarne dania w Restauracji Legendy Miasta (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)

W Restauracji Legendy Miasta, hotelu Ibis Styles Lublin, można zjeść dobry obiad lokalnej kuchni polskiej, w tym zupę, danie główne i deser. Ponadto, można napić się dobrego wina, spośród 21, jakie widnieją w karcie. Dla smakoszy dobrego piwa rzemieślniczego, serwowany jest lokalny Dziki Wschód.

Restauracja Trzy Romanse

Do Restauracji Trzy Romanse, hotelu Wieniawski, można udać się na wykwintny obiad regionalnej kuchni polskiej, z zupą, daniem głównym i deserem. W karcie restauracji znajduje się bogaty wybór świetnych win.

 Incognito Bar i Restauracja

W Incognito można zamówić kompletny obiad wybrany spośród dań różnorodnej kuchni z całego świata. Można tu zjeść zupę, danie główne i deser, a także wypić wino i czeskie piwo.

Restauracja Dolce Vita

W Restauracji Dolce Vita w Lublinie, można zjeść dobry obiad i wypić grzane wino
Dolce Vita – restauracja w samym sercu Lublina (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)

Do Dolce Vita można pójść na dobry obiad kuchni włoskiej, ewentualnie polskiej. Są też tutaj wina i piwa – w tym grzane. Restauracja mieści się przy Krakowskim Przedmieściu 36.

Biesy – restauracja

W Restauracji Biesy można zjeść dobry obiad i wypić wino
Staromiejska Restauracja Biesy w Lublinie (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)

W Restauracji Biesy na Starym Mieście w Lublinie, zjesz dobry polski obiad i napijesz się dobrego wina.

Queen Mama

W Queen Mama w Lublinie, można zjeść dobry obiad i wypić bardzo dobre włoskie wino
Queen Mama przy ul. Grodzkiej w Lublinie (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)

We restauracji Queen Mama, na Starym Mieście, można zjeść włoski obiad i wypić znakomite włoskie wino.