Hotel Forum Lublin w galerii zdjęć Foto-hotel.pl

Lokalizacja hotelu w kontekście zwiedzania miasta

Hotel Forum Fitness SPA & Wellness, trzygwiazdkowy, mieści się przy ul. Obywatelskiej 8, na obrzeżach centrum Lublina. Obiekt ten może pełnić funkcję wygodnej bazy turystycznej w kwestii zwiedzania miasta. Zaledwie  2 km stąd leży centralny punkt Lublina, tuż przy Bramie Krakowskiej, która łączy Krakowskie Przedmieście ze Starym Miastem. Aby dotrzeć do tego miejsca, wystarczy przejść całą ulicę Lubartowską, ale można wybrać inny wariant zwiedzania.

Jak zwiedzać centrum Lublina z Hotelu Forum

W kontekście Hotelu Forum, zwiedzanie Lublina  warto rozpocząć od zamku. Jest to  trasa preferowana przez naszą firmę, co jest zawarte na stronie z galeriami zdjęć, utworzonych pod kątem zwiedzania centrum miasta. Do zamku jest stąd nawet trochę bliżej, niż do Bramy Krakowskiej, ale większe znaczenie ma przemieszczanie się w tym samym kierunku.

Żeby dojść lub dojechać z Hotelu Forum do zamku, należy minąć krótką ulicę Unicką i dalej ulicą Podzamcze dotrzeć do Placu Zamkowego. Tam bez najmniejszego  problemu można i trzeba zaparkować auto, które będzie już zbędne. Po zwiedzeniu  zamkowego muzeum, baszty i Kaplicy Trójcy Świętej, trzeba przejść przez  Bramę Grodzką do Starego Miasta, Należy tam koniecznie zwiedzić wszystkie zaułki, Lubelską Trasę Podziemną i Wieżę Trynitarską. Staromiejski spacer zakończy się na Bramie Krakowskiej, prowadzącej na promenadę pieszą Krakowskiego Przedmieścia. Spacer główną ulicą Lublina umożliwi Ci zwiedzenie zabytkowych kamienic, ale też zaprowadzi Cię do kompleksu fontanny multimedialnej. Nieco dalej, w kierunku zachodnim, znajdziesz zabytkowy Ogród Saski i duży, nowoczesny obiekt Centrum Spotkania Kultur.

Lublin nie kończy się na centrum

Nasze zdjęcia dotyczą popularnych atrakcji turystycznych, które można spotkać w centralnej części miasta, ale zwiedzanie Lublina na tym się nie kończy. Kilka kilometrów od centrum, przy trasie na Warszawę, znajduje się Muzeum Wsi Lubelskiej, zaś po stronie przeciwnej Państwowe Muzeum na Majdanku, które nie jest atrakcją turystyczną, ale bardzo ważnym miejscem pamięci, jakie trzeba zwiedzić.

Lublin - Hotel Forum w perspektywie
Nowoczsna bryła Hotelu Forum w Lublinie ( prawa autorskie zastrzeżone dla Foto-hotel.pl )
Lublin Hotel Forum Fitness Wellness
Hotel Forum przy ul. Obywatelskiej ( prawa autorskie Foto-hotel.pl )
Hotel Forum w Lublinie i jego otoczenie
Hotel Forum na osiedlu przy ul. Obywatelskiej ( prawa autorskie Foto-hotel.pl )
Wejście główne Hotelu Forum w Lublinie
Hotel Forum wejście główne ( prawa autorskie Foto-hotel.pl )
Lewe skrzydło Hotelu Forum w Lublinie
Fasada boczna Hotelu Forum ( prawa autorskie Foto-hotel.pl )
Wjazd do Hotelu Forum Fitness Wellness
Wjazd do hotelu