Jak poprawić w Lublinie pozycję strony w google ,,bez pozycjonowania”

Problematyka pozycjonowania stron internetowych jest nieco skomplikowana, aczkolwiek każdy właściciel witryny wie, że pozycjonowanie służy poprawnemu funkcjonowaniu poszczególnych stron. Natomiast jakie elementy składają się na proces pozycjonowania wiedzą już tylko nieliczni. My chcemy zaintrygować  właśnie  tych, którzy nie wiedzą czym jest pozycjonowanie. W tym celu, użyliśmy przewrotnego tytułu strony, w którym znaczenie terminu ,,pozycjonowanie” odpowiada wyobrażeniom niezorientowanych właścicieli stron. Wielu z nich nie korzysta bowiem z pozycjonowania sądząc, że ich na to nie stać. Dlatego chcemy im uświadomić, że pozycjonowanie jest bardzo ważne i konieczne, ale nie zawsze musi się wiązać z bezustannym ponoszeniem  kosztów.

Jaki jest cel pozycjonowania stron i kto z tego korzysta?

Celem pozycjonowania jest dążenie do pojawiania się stron internetowych w wyszukiwarkach na najwyższych pozycjach.

Czym jest faktyczne pozycjonowanie stron, a czym w rozumieniu powszechnym

Na faktyczne pozycjonowanie stron składają się działania prowadzone w obrębie strony internetowej, zwane optymalizacją SEO, a także  systematyczne działania zewnętrzne, jakie mają na celu kierowanie do strony linków. W związku z tym, klienci korzystający z takich usług pozycjonowania ponoszą regularne opłaty, a ich współpraca z usługodawcami ma charakter trwały. To właśnie dlatego, w powszechnym rozumieniu, pozycjonowanie jest kojarzone z koniecznością ponoszenia permanentnych opłat za linkowanie zewnętrzne. O optymalizacji niektórzy nawet nie słyszeli.

Czy można poprawić pozycję strony wyłącznie za sprawą optymalizacji SEO – bez linków zewnętrznych?

Pozycjonowanie strony z wykorzystaniem samej optymalizacji SEO, jest możliwe i w wielu przypadkach bardzo skuteczne. Zwłaszcza w pozycjonowaniu lokalnym lub dotyczącym promowania firm działających w niszy rynkowej. Natomiast bez optymalizacji, pozycjonowanie w ogóle nie jest możliwe.

Dlaczego strona internetowa zajmuje bardzo niską pozycję w wyszukiwarce google?

Na rynku działa ogromna ilość  firm, które tworzą witryny internetowe. Jednak wiele z nich produkuje kiepskie strony, które wizualnie bywają ładne, ale pod względem funkcjonalnym są zupełnie bezużyteczne. To właśnie takie strony nie są widoczne w wyszukiwarkach, a dzieje się tak głównie dlatego, że nie były one poddane procesowi optymalizacji  SEO.

Błąd popełniany przy wyborze projektanta strony internetowej

Częstym błędem popełnianym przy wyborze wykonawcy strony internetowej, jest sprawdzanie jego portfolio i ocena dokonań pod kątem wizualnym.  Tymczasem z tego, że ktoś wyprodukował dużą ilość bubli nic jeszcze nie wynika. Jeśli szukasz dobrego wykonawcy, to sprawdź jego stronę, jak ona reaguje na frazy związane z zawartą tematyką.

Dlaczego zdjęcia zamieszczone na stronie internetowej nie wyświetlają się w obrazach google grafika ? 

Specyfika niektórych branż wymaga wyświetlania w google grafika, zdjęć zamieszczonych na stronie internetowej danej firmy. Dlatego, po wpisaniu danej treści w wyszukiwarce google,  na pierwszej stronie wyświetlają się wyselekcjonowane zdjęcia, jako ,,obrazy dla zapytania”. Wiele innych fotografii można zobaczyć po wybraniu ,,więcej obrazów” w google grafika. Dzieje się tak dlatego, że najlepiej wyświetlają się zdjęcia, które są doskonale zoptymalizowane, zaś te które nie są optymalizowane, w ogóle nie pojawiają się w google.

Znaczenie zdjęć dla witryny internetowej 

Wszyscy wiemy, że obrazy są niezmiernie ważne dla strony internetowej, ale większość z nas postrzega zdjęcia wyłącznie w aspekcie wizualnym. Tymczasem, żeby użytkownik internetu mógł te fotki zobaczyć, musi wyszukać witrynę, na której są zamieszczone. Poprawnemu i szybkiemu wyszukiwaniu strony, sprzyja właśnie dobrze przeprowadzona optymalizacja zdjęć. Google docenia takie strony i wyświetla je na wyższych pozycjach. Trzeba wiedzieć, że zdjęcia nie poddane procesowi optymalizacji, nie tylko nie pomagają google w wyświetlaniu strony, ale często wręcz szkodzą.

Jak poprawić w Lublinie pozycję strony w gogle, dobrym zdjęciem
To zdjęcie jest poprawnie zoptymalizowane i wpływa na dobrą pozycję strony w google (prawa autorskie Foto-hotel.pl)

Czy optymalizacja zdjęć znaczy to samo, co optymalizacja strony w google ? 

Nie, albowiem optymalizacja zdjęć jest bardzo ważnym, ale nie jedynym elementem optymalizacji SEO. Sama optymalizacja zdjęć nie wystarcza, bo pliki fotograficzne muszą być odpowiednio połączone z innymi elementami witryny. Dopiero gdy cała strona jest dobrze zoptymalizowana, wszystkie elementy współgrają ze sobą i tworzą kompatybilną całość.

Gdzie poprawić w Lublinie pozycję strony w google i dlaczego?

Najlepiej popraw pozycję strony w naszej firmie Foto-hotel.pl. Za tym przemawia nasza witryna, która jest świetnie zoptymalizowana. Pomimo tego, że nie jest pozycjonowana linkami zewnętrznymi, wyświetla się bardzo dobrze. Sprawdź to – wpisz w google ,,wykonywanie zdjęć na stronę firmy“. Pomimo, tego, że fraza nie zawiera słowa Lublin, nasza strona wyświetla się zwykle na pierwszej pozycji, co oznacza najwyższe miejsce w Polsce !!!. Gdy wpiszesz fazę  ,,renowacja zdjęć “.  nasza strona wyświetli się na trzecim miejscu w Polsce.  W przypadku hasła ,,renowacja klisz‘ osiąga pierwszą pozycję, a tuż po niej wyświetla się ,,skanowanie zdjęć“.

Czy wszystkie strony Foto-hotel.pl wyświetlają się na najwyższych pozycjach w Polsce? 

Oczywiście że nie. W wyżej wymienionych przykładach wystarczyło jednorazowe pozycjonowanie samą optymalizacją SEO. Dotyczyło to bowiem branż, na reklamowanie których konkurencja nie przeznacza ogromnych środków pieniężnych. Jednak niekiedy przebijamy też konkurencyjne strony objęte intensywną reklamą. Dotyczy to na przykład naszej strony ,,eventowe hotele … Lublina” lub stron z galerami zdjęć czołowych lubelskich hoteli, które wīświetlają się na pierwszych pozycjach. Zobacz też inny przykład bardzo dobrego pozycjonowania lokalnego, bez dodatkowego pozycjonowania linkami zewnętrznymi. Wystarczy że wpiszesz w Google frazę ,,jak poprawić stronę Lublin“, a efektem tego będzie wyświetlenie dwóch naszych stron na czołowych miejscach. Po wykasowaniu słowa Lublin się zaś okaże, że nasza strona wyświetli się pod koniec pierwszej strony w skali kraju. Biorąc pod uwagę, że w branży dotyczącej pozycjonowania większość stron jest dodatkowo pozycjonowanych linkami zewnętrznymi, to nasz wynik jest doskonały.

Jak zamówić w naszej firmie poprawienie pozycji strony internetowej

Jeśli Twoja strona jest stworzona na bazie systemu WordPress i chcesz poprawić jej funkcjonowanie przez naszą firmę,  to zadzwoń do nas na numer 794 658 300. Po zapoznaniu się z problemem uzgodnimy dalsze kroki postępowania. W przypadku, gdy strona pracuje w innym systemie, możemy jedynie poprawić jakość zdjęć i dokonać ich optymalizacji.