Jak poprawić widoczność strony w google? Sprawdź w Lublinie, w Foto-hotel.pl

Wielu nie zdaje sobie sprawy, że o jakości wyszukiwania strony w google decyduje proces powstawania witryny. Czy został przeprowadzony starannie i fachowo, czy po partacku. Jeśli zatem masz problem z widocznością swojej strony w google, to teraz masz okazję wyciągnąć wnioski, jak do tego doszło i czy jest sposób na naprawienie błędów.

Optymalny proces realizacji lub poprawiania strony internetowej, wg Foto-hotel.pl

Aby strona wyświetlała się w wyszukiwarce google, wykonawca powinien na etapie wstępnym przybliżyć klientowi ideę optymalizacji SEO. Musi to zrobić przystępnym językiem, bez nadużywania fachowej terminologii. Ponadto, winien zasugerować klientowi, żeby się postawił w roli użytkownika internetu, który miałby szukać jego oferty. Chodzi tu o czynności prowadzące do ustalenia optymalnej frazy dla słowa kluczowego.  W dalszej kolejności wykonawca powinien zaproponować klientowi treść tytułu strony i najważniejszego nagłówka. Klient zaś winien wprowadzić treść pierwszego akapitu. Analogicznie powinno przebiegać wprowadzanie na stronę nagłówków niższego rzędu i dopasowywanie do nich kolejnych akapitów. Jak widać proces tworzenia lub poprawienia strony internetowej powinien być dziełem nie tylko zleceniodawcy, ale też zleceniobiorcy, który w przyszłości będzie tą stroną zarządzał. 

Nieprawidłowy proces powstawania strony internetowej

Jeśli strona się nie wyświetla w internecie, to świadczy o błędach popełnionych na etapie tworzenia witryny. W uproszczeniu wygląda to tak: osoba zlecająca usługę wykonania witryny tworzy treści poszczególnych stron i przesyła je wykonawcy. Tamten zaś wprowadza treści na stronach i na tym koniec. W takim przypadku strona zawiera tytuł, ale niewiele ponadto. Skutek jest fatalny.

Aby strona się wyświetlała w google nie można oszczędzać na kosztach

Jaka cena taka strona

Wielu właścicieli witryn internetowych boryka się z brakiem widoczności poszczególnych stron w wyszukiwarce google. Nie da się ukryć, że jest to problem denerwujący, zwłaszcza dla tych, którzy ponieśli opłatę za wykonanie strony. Niektórzy mogą nawet czuć się oszukani, jakby ktoś sprzedał im bubel, ale taka ocena byłaby uproszczeniem. Bywają bowiem strony wykonywane za absurdalnie niskie ceny i stanowią tylko szkielet konstrukcji i niepoprawnie wprowadzone treści. Ktoś stworzył taką wizytówkę minimalnym nakładem czasu, a ktoś ją kupił ulegając powabowi ceny, która była wprost nierealna. Zakładając. że w swojej reklamie wykonawca nie obiecywał tzw. złotych gór, to kupujący sam jest sobie winien. Pół biedy, jeśli strona została zbudowana na bazie dobrego systemu, jak WordPress. Warto ją w takiej sytuacji ją poprawić za przystępną cenę, w naszej firmie Foto-hotel.pl z Lublina. Pozwoli to na pojawienie się strony w wynikach wyszukiwania, a w przypadku stron o znaczeniu lokalnym osiągnąć wyświetlanie na dobrych pozycjach.  

Ile środków trzeba przeznaczyć na wykonanie strony internetowej o dobrej widoczności w google?

Trudno jest mówić o konkretnych kwotach, bo każda witryna jest inna, ale jeżeli  strona ma być dobra i funkcjonalna, to jej właściwe dopracowanie wymaga  przemyślenia i czasu na realizację. Wszystko zależy od nakładu pracy. Z logicznego punktu widzenia, jeśli większa jest pracochłonność, to większa jest cena, aczkolwiek nakład czasu pracy nie zawsze idzie w parze z dobrą jakością. Trzeba zatem uważać, żeby nie przepłacić.

Widoczność strony w google zależy od doskonale zoptymalizowanych zdjęć

Jeśli chcesz żeby strona była widoczna w google, na wysokich pozycjach, to musisz pamiętać o zamieszczeniu dobrej jakości zdjęć. Fotografie nie tylko muszą być dobre pod względem wizualnym, ale też  poprawnie zoptymalizowane. Jeśli strona dotyczy firmy, to zdjęcia nie powinny być zakupione w banku zdjęć, tylko prezentować własne obiekty, produkty lub zrealizowane projekty.

Jak poprawić widoczność strony i zdjęć w google
To zdjęcie poprawia widoczność strony w google (prawa autorskie Foto-hotel.pl)