Atrakcje turystyczne Lublina na zdjęciach Foto-hotel.pl

Niniejsza strona przestawia  najpopularniejsze atrakcje turystyczne Lublina na zdjęciach naszego autorstwa. Fotografie są zawarte w pięciu galeriach, według sugerowanej trasy, która ułatwia  zwiedzanie centrum miasta. Wszystkie galerie są umieszczone na oddzielnych stronach, ale ich przeglądanie odbywa się błyskawiczne.Każdy pakiet otwiera się w całości, w postaci ciągu dużych zdjęć. Na takiej samej zasadzie zbudowaliśmy strony ze zdjęciami lubelskich hoteli i ich otoczenia. Z uwagi na to, że turyści odwiedzający naszą stronę poszukują również miejsc noclegowych, zapraszamy do obejrzenia zdjęć hoteli.Możesz zrobić szybki przegląd wybranych, pojedynczych zdjęć hoteli lub obejrzeć galerię zdjęć hotelu, jaki Cię interesuje.

Kolejność zwiedzania centrum Lublina

Zamek

Spacer  proponujemy zacząć od Zamku w Lublinie. U podnóża Wzgórza Zamkowego, rozciąga się rozległy Plac Zamkowy, na którym można zaparkować auto. Na samym zamku są trzy atrakcje: Muzeum Lubelskie, Kaplica Trójcy Świętej i donżon, czyli baszta z tarasem widokowym. Z baszty, widoczna jest piękna  panorama  Starego Miasta, którą możesz zamówić w dużym formacie, na papierze fotograficznym, a teraz obejrzeć w naszej animacji.

Stare Miasto

Po zwiedzeniu zamku, w ciągu kilku minut dojdziesz do Bramy Grodzkiej, prowadzącej na Stare Miasto. Staromiejski spacer  rozpocznij od ulicy Grodzkiej, prowadzącej do Placu Po Farze, a następnie do Rynku. Koniecznie obejrzyj wszystkie, malownicze zaułki staromiejskie i wejdź na taras widokowy Wieży Trynitarskiej. Z wysokiej wieży przenieś się 10 m pod poziom Starego Miasta;  przespaceruj się Lubelską Trasą Podziemną, prowadzącą przez korytarze połączonych, średniowiecznych piwnic.

Krakowskie Przedmieście

Na koniec przygody staromiejskiej, udaj się ku Bramie Krakowskiej, która poprowadzi Cię wprost na  Krakowskie Przedmieście. Zabudowa tej części miasta jest również zabytkowa, ale pochodzi z pierwszej połowy XIX wieku, a w dalszej części ulicy, z przełomu XIX i XX wieku. Dużą atrakcją strefy Krakowskiego Przedmieścia jest wielka fontanna multimedialna, dlatego poświęciliśmy jej oddzielną galerię zdjęć. Aby zachować efektywny porządek zwiedzania centrum Lublina, po skorzystaniu z atrakcji Krakowskiego Przedmieścia, udaj się do sąsiednich Alei Racławickich, gdzie znajdziesz nowoczesne Centrum Spotkania Kultur i zabytkowy Ogród Saski.

Inne miejsca

Niezależnie od miejsc których dotyczą nasze galerie zdjęć,  koniecznie trzeba zwiedzić Państwowe Muzeum na Majdanku i Muzeum Wsi Lubelskiej. Wprawdzie Majdanek nie należy traktować jako atrakcję, ale jest to szczególne miejsce poświęcone pamięci ludzi pomordowanych przez okupantów.

Galerie zdjęć ułatwiających zwiedzanie Lublina

Zamek w Lublinie

Stare Miasto w Lublinie

Lubelska Trasa Podziemna

Krakowskie Przedmieście w Lublinie

Fontanna multimedialna w Lublinie

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Uwaga: prawa autorskie do wszystkich zdjęć, zgodnie z Ustawą i Dyrektywą Unii Europejskiej, są zastrzeżone dla firmy Foto-hotel.pl