Odnawianie starych fotografii w Lublinie, w pełni bezpieczną metodą cyfrową

Niniejsza strona dotyczy odnawiania starych fotografii metodą cyfrową przez naszą firmę Foto-hotel.pl z Lublina. Poniżej prezentujemy skan bardzo starego zdjęcia, sprzed drugiej wojny światowej  i dwie wersje jego reprodukcji.

Stara fotografia szkoły żeńskiej z Lublina, przed odnowieniem
Stare zdjęcie szkolne z 1931 roku, przed odnowieniem
Stara fotografia po odnowieniu w Lublinie
Odnowiona fotografia z 1931 roku. (Prawa autorskie do reprodukcji Foto-hotel.pl)
Stara fotografia z Lublina po odnowieniu cyfrowym, w nowej wersji
Nowa wersja reprodukcji cyfrowej, fotografii szkoły z Lublina (prawa autorskie do rekonstrukcji – Foto-hotel.pl)

Na czym polega odnawianie starych fotografii metodą cyfrową?

W dobie wielkiego rozwoju technologicznego renowacja starych fotografii nie stanowi żadnego problemu. Aby to było możliwe, należy umieścić obrazy oryginalnych, analogowych fotografii w komputerze.

Jak wprowadzić obrazy starych fotografii do komputera ?

Żeby wprowadzić stare fotografie do komputera, należy je poddać procesowi digitalizacji, czyli zamienić ich dane analogowe, na dane cyfrowe.

Jak zmienić analogowe dane starych fotografii na dane cyfrowe ?

W kontekście akademickim zmiana danych starej fotografii na dane cyfrowe jest  skomplikowana, dlatego nie ma większego sensu w nią wnikać. Nas interesuje najprostsze uzyskanie efektu, a to można osiągnąć dzięki wykorzystaniu dobrego skanera fotograficznego.

Czy stara fotografia może ulec zniszczeniu w trakcie skanowania?

W procesie skanowania oryginalna fotografia nie jest, w jakimkolwiek stopniu, naruszona. Zostaje jedynie skopiowana, a jej obraz analogowy przekształca się w obraz cyfrowy. Dzięki temu można go zapisać i oglądać na komputerze.

Czy skanowanie fotografii oznacza to samo co renowacja cyfrowa?

Skanowanie fotografii, nie jest tym samym co jej renowacja. Skanowanie dopiero rozpoczyna proces odnawiania zdjęcia ,  kliszy lub slajdu. Zadaniem skanowania jest przeniesienie oryginalnego obrazu na komputer, ale ten obraz może być w różnym stanie – zarówno dobrym jak i złym. Nawet jeśli obraz jest w dobrym stanie, to zawsze można go udoskonalić, aby był jeszcze lepszy.

Jakie efekty renowacji fotograficznych uzyskujemy w Lublinie, w Foto-hotel.pl

Stare fotografie bywają bardzo zniszczone. Miewają popękaną emulsję albo są poszarpane, pobrudzone, poczerniałe, poplamione, pożółkłe, wyblaknięte lub oszpecone pieczątkami. Tego rodzaju wady poprawiamy w Lublinie, w trakcie obróbki cyfrowej na komputerze. Warto obejrzeć nasze różnorakie reprodukcje cyfrowe. Produktami finalnymi są  efektowne rekonstrukcje starych fotografii,  które nasi klienci zachowują na komputerach i drukują na dobrym papierze, w dowolnych rozmiarach.