Atrakcje turystyczne Lublina na zdjęciach galerii Foto-hotel.pl

Niniejsza strona przestawia  najpopularniejsze atrakcje turystyczne Lublina na zdjęciach Foto-hotel.pl. Nasze fotografie są zawarte w sześciu galeriach, według sugerowanej trasy, która ułatwia  zwiedzanie  miasta. Wszystkie galerie są umieszczone na oddzielnych stronach, ale ich przeglądanie odbywa się błyskawicznie. Każdy pakiet otwiera się w całości, w postaci ciągu dużych zdjęć. Na takiej samej zasadzie zbudowaliśmy strony z galeriami zdjęć lubelskich obiektów noclegowych. Z uwagi na to, że turyści odwiedzający naszą stronę poszukują również miejsc noclegowych, zapraszamy do obejrzenia zdjęć hoteli, hosteli i apartamentów. Możesz zrobić szybki przegląd wybranych, pojedynczych zdjęć hoteli lub obejrzeć galerię zdjęć hotelu, jaki Cię interesuje.

Kolejność zwiedzania atrakcji Lublina

Zamek Lubelski – miejsce oblegane przez turystów

Turystyczny spacer proponujemy zacząć od Zamku Lubelskiego. U podnóża Wzgórza Zamkowego, rozciąga się rozległy Plac Zamkowy, na którym można zaparkować auto. Na samym zamku są trzy atrakcje: Muzeum Narodowe w Lublinie, Kaplica Trójcy Świętej i donżon, czyli baszta z tarasem widokowym. Z baszty, widoczna jest piękna  panorama  Starego Miasta, którą możesz zamówić u nas w dużym formacie, a teraz obejrzeć w naszej animacji.

Zamek Lubelski
Zamek Lubelski – wielka atrakcja turystyczna (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)

Stare Miasto – największe skupisko atrakcji w Lublinie

Po zwiedzeniu zamku, w ciągu kilku minut dojdziesz do Bramy Grodzkiej, prowadzącej na Stare Miasto. Staromiejski spacer rozpocznij od ulicy Grodzkiej, prowadzącej do Placu Po Farze, a następnie do Rynku. Koniecznie obejrzyj wszystkie, malownicze zaułki staromiejskie i wejdź na taras widokowy Wieży Trynitarskiej. Z wysokiej wieży przenieś się 10 m pod poziom Starego Miasta; odwiedź Lubelską Trasą Podziemną, prowadzącą przez korytarze połączonych, średniowiecznych piwnic.

Atrakcje turystyczne Lublina - panorama Starego Miasta
Fragment panoramy Starego Miasta w Lublinie (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)

Krakowskie Przedmieście – atrakcyjne centrum Lublina

Na koniec przygody staromiejskiej, udaj się ku Bramie Krakowskiej, która poprowadzi Cię wprost na  Krakowskie Przedmieście. Zabudowa tej części miasta jest również zabytkowa, ale pochodzi z pierwszej połowy XIX wieku, a w dalszej części ulicy, z przełomu XIX i XX wieku. Dużą atrakcją rejonu Krakowskiego Przedmieścia jest wielka fontanna multimedialna, dlatego poświęciliśmy jej oddzielną galerię zdjęć. Aby zachować efektywny porządek zwiedzania Lublina, po skorzystaniu z atrakcji Krakowskiego Przedmieścia, udaj się do sąsiednich Alei Racławickich, gdzie znajdziesz nowoczesne Centrum Spotkania Kultur i zabytkowy Ogród Saski.

Atrakcje turystyczne Lublina - zdjęcie Bramy Krakowskiej
Brama Krakowska – atrakcja turystyczna Lublina (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Atrakcje turystyczne Lublina - zdjęcie fontanny multimedialnej
Fontanna multimedialna – popularna atrakcja Lublina (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Centrum Spotkania Kultur w pełnej krasie (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)

Inne miejsca odwiedzane przez turystów

Niezależnie od miejsc których dotyczą nasze galerie zdjęć,  koniecznie trzeba zwiedzić Państwowe Muzeum na Majdanku i Muzeum Wsi Lubelskiej. Wprawdzie Majdanka nie należy traktować jako atrakcję, ale jest to szczególne miejsce poświęcone pamięci ludzi pomordowanych przez okupantów.

Galerie zdjęć ułatwiające zwiedzanie atrakcji turystycznych Lublina

Zamek Lubelski

Stare Miasto w Lublinie

Lubelska Trasa Podziemna zdjęcia szybkie przeglądanie

Krakowskie Przedmieście w Lublinie galeria zdjęć szybkie przeglądanie

Fontanna multimedialna Lublin galeria zdjęć

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie