Browary restauracje w Lublinie z piwem kraftowym (rzemieślniczym) -na zdjęciach Foto-hotel.pl

Uwaga: strona ,,Browary restauracje w Lublinie piwo kraftowe rzemieślnicze zdjęcia” jest przeznaczona wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat. Zapoznanie się z treścią tej strony jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia, że jesteś osobą pełnoletnią. 

Niniejsza strona prezentuje galerię zdjęć autorstwa Foto-hotel.pl, browarów, pubów i restauracji polecających piwa produkowane na Lubelszczyźnie.

Browary lubelskie 

Perła – browar z tradycjami

Historia browarnictwa w Lublinie sięga 1846 r. kiedy przemysłowiec Karol Vetter rozpoczął warzenie piwa w browarze, którego kontynuatorem jest firma Perła – Browary Lubelskie S.A. Dzisiaj, Perła należy do kapitału zagranicznego i ma kilkuprocentowy udział produkcji piwa na rynku polskim. Swoje piwa produkuje w Lublinie i w Zwierzyńcu. Eksportuje produkty do wielu krajów świata.

Browary rzemieślnicze 

W ostatnich latach, na Lubelszczyźnie doszło do rozkwitu małych browarów rzemieślniczych, które warzą piwa według starodawnych receptur. W samym Lublinie funkcjonują takie firmy jak: Browar Grodzki, Restauracja Browar Lublin, Dziki Wschód, U Fotografa i Browar Lwów. Natomiast w innych miastach Lubelszczyzny, uznaną markę wypracowały sobie Browar Zakładowy z Poniatowej, Chmiele Nałęczowskie, Piwne Podziemie z Chełma i Browar Jagiełło z Chełma, specjalizujacy się w produkcji piw smakowych. Browary powstają również w małych miejscowościach, czego przykładem jest Alchemik z Rybczewic, czy Incognito z Kraśniczyna.

Lubelskie świeże piwa kraftowe cieszą się uznaniem lokalnych koneserów, ale nie tylko. Spotyka się je również w renomowanych restauracjach całego kraju. Warto wiedzieć, że w Lublinie odbywają się Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych. W listopadzie 2022, to wydarzenie odbyło się już poraz szósty, a uczestniczyło w nim 30 browarów z różnych stron Polski.

Gdzie napić się lubelskiego piwa w browarze restauracyjnym, restauracji lub pubie

Wszystkie browary lubelskie prowadzą swoje restauracje lub puby, które oprócz regionalnego jedzenia polecają swoje piwa. Dotyczy to zarówno browaru Perła, jak też browarów rzemieślniczych. Jednakże zdecydowana większość restauracji i pubów nie zajmuje się warzeniem piwa, ale posiada w swojej ofercie produkty wytwarzane przez lubelskie browary.

Poniżej prezentujemy browary restauracyjne Lublina oraz inne restauracje i puby polecające lubelskie piwa.

Restauracja Browar Lublin

Restauracja Browar Lublin z piwem kraftowym (rzemieślniczym) - zdjęcie do galerii
Restauracja Browar Lublin podaje świeże piwo warzone na miejscu (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)

Dziki Wschód

Browar Dziki Wschód w Lublinie z piwem kraftowym (rzemieślniczym) - zdjęcie do galerii
Pub browaru Dziki Wschód w Lublinie, poleca piwa rzemieślnicze produkcji własnej (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)

Browar Grodzki Restauracja  Grodzka 15

Browar Grodzki Restauracja Grodzka 15 w Lublinie, z piwem kraftowym (rzemieślniczym) na zdjęciu do galerii
Restauracja Grodzka 15 Browaru Grodzkiego, serwuje piwo rzemieślnicze warzone na miejscu (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)

Browar Zakładowy – Wielokran

Pub Wielokran w Lublinie Browaru Zakładowego, z piwem kraftowym (rzemieślniczym) - zdjęcie do galerii
Pub Wielokran w Lublinie, rzemieślniczego Browaru Zakładowego w Poniatowej (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)

Restauracja Browar Lwów

Restauracja Browar Lwów w Lublinie, z piwem kraftowym (rzemieślniczym) - zdjęcie do galerii
Restauracja Browar Lwów w Lublinie poleca piwa rzemieślnicze produkcji własnej (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)

U Fotografa – Craft Beer Pub

U Fotografa - Craft Beer Pub z piwem rzemieślniczym - zdjęcie do galerii
Craft Beer Pub – U Fotografa poleca piwo rzemieślnicze Browaru Zakładowego

Pub Regionalny Św. Michał

Browar Pub Regionalny Św. Michał z piwem kraftowym - zdjęcie do galerii
Pub Regionalny Św. Michał serwuje własne piwo rzemieślnicze i wiele innych z 32 kranów (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)

Inne strony powiązane z tym tematem

Polecamy inne podobne strony np. dotyczące:

piwa rzemieślniczego i dobrego jedzenia w Lublinie

dobrych burgerów w Lublinie

dobrej pizzy w Lublinie

gdzie zjeść lunch i śniadanie w Lublinie

tradycyjna kuchnia w Lublinie

gdzie pójść na ciastka i kawę w Lublinie