Browary restauracje w Lublinie z piwem kraftowym (rzemieślniczym) galeria zdjęć 

Uwaga: strona ,,Browary restauracje w Lublinie piwo kraftowe rzemieślnicze zdjęcia” jest przeznaczona wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat. Zapoznanie się z treścią tej strony jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia, że jesteś osobą pełnoletnią. 

Niniejsza strona Foto-hotel.pl prezentuje galerię zdjęć lubelskich browarów, pełniących funkcje producentów piwa oraz restauracji i pubów, w których do dobrego jedzenia regionalnego, podawane są lokalne piwa, zwłaszcza rzemieślnicze.

Browary Lublina 

Perła – browar z tradycjami

Historia browarnictwa w Lublinie sięga 1846 r. kiedy przemysłowiec Karol Vetter rozpoczął warzenie piwa w browarze, który zbudował w obiektach z XVII wieku, które niegdyś należały do Klasztoru Ojców Reformatów. Później, browar wielokrotnie zmieniał właścicieli i był nawet upaństwowiony, ale obecnie jego kontynuatorem jest firma Perła – Browary Lubelskie S.A.  Spółka należy do kapitału zagranicznego i ma kilkuprocentowy udział produkcji piwa na rynku polskim. Swoje piwa produkuje w Lublinie i w Zwierzyńcu.  Podobnie jak inne browary Lublina, Perła prowadzi swój pub, Perłową Pijalnię Piwa, w której serwowane są firmowe piwa.

Zabytkowy Browar Perła w Lublinie - zdjęcie do galerii
Zabytkowe obiekty Browaru Perła w Lublinie (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)

Browary rzemieślnicze 

W ostatnich latach, na Lubelszczyźnie doszło do rozkwitu małych browarów rzemieślniczych, które warzą piwa według starodawnych receptur. W samym Lublinie funkcjonują takie firmy jak: Browar Grodzki, Restauracja Browar Lublin, Dziki Wschód, U Fotografa i Browar Lwów. Natomiast w innych miastach Lubelszczyzny, uznaną markę wypracowały sobie Browar Zakładowy z Poniatowej, Chmiele Nałęczowskie, Piwne Podziemie z Chełma i Browar Jagiełło z Chełma, specjalizujacy się w produkcji piw smakowych. Browary powstają również w małych miejscowościach, czego przykładem jest Alchemik z Rybczewic, czy Incognito z Kraśniczyna.

Lubelskie świeże piwa kraftowe cieszą się uznaniem lokalnych smakoszy piwa, ale nie tylko. Spotyka się je również w renomowanych restauracjach całego kraju. Warto wiedzieć, że w Lublinie odbywają się Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych. W listopadzie 2022, to wydarzenie odbyło się już poraz szósty, a uczestniczyło w nim 30 browarów z różnych stron Polski.

Gdzie napić się lubelskiego piwa w browarze restauracyjnym, restauracji lub pubie

Wszystkie browary lubelskie prowadzą swoje restauracje lub puby, które oprócz regionalnego jedzenia polecają swoje piwa. Dotyczy to zarówno browaru Perła, jak też browarów rzemieślniczych. Jednakże zdecydowana większość restauracji i pubów nie zajmuje się warzeniem piwa, ale posiada w swojej ofercie produkty wytwarzane przez lubelskie browary.

Poniżej prezentujemy browary restauracyjne Lublina i puby polecające lubelskie piwa.

Restauracja Browar Lublin

Restauracja Browar Lublin z piwem kraftowym (rzemieślniczym) - zdjęcie do galerii
Browar restauracyjny Lublin  (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)

Restauracja Browar Lublin mieści się przy deptaku Krakowskiego Przedmieścia w Lublinie. Browar poleca piwa warzone na miejscu i dania kuchni regionalnej.

Browar Grodzki Restauracja  Grodzka 15

Browar Grodzki Restauracja Grodzka 15 w Lublinie, z piwem kraftowym (rzemieślniczym) na zdjęciu do galerii
Restauracja Grodzka 15 Browar Grodzki  (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)

Browar Grodzki mieści się przy ul.Grodzkiej 15, na Starym Mieście w Lublinie. Restauracja serwuje piwo rzemieślnicze, warzone na miejscu oraz dania polskiej kuchni regionalnej. Jest też pizza i burgery.

Pub Browaru Zakładowego – Wielokran

Pub Wielokran w Lublinie Browaru Zakładowego, z piwem kraftowym (rzemieślniczym) - zdjęcie do galerii
Browar Zakładowy – Wielokran  (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)

Wielokran – pub Browaru Zakładowego w Poniatowej, mieści się na pierwszym piętrze Centrum Spotkania Kultur, przy Placu Teatralnym w Lublinie. Wielokran serwuje piwa rzemieślnicze produkcji własnej i przekąski.

 Browar Lwów – Restauracja

Restauracja Browar Lwów w Lublinie, z piwem kraftowym (rzemieślniczym) - zdjęcie do galerii
Restauracja Browar Lwów (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)

Restauracyjny Browar Lwów mieści się przy ul.Bronowickiej w Lublinie. Browar poleca piwa rzemieślnicze produkcji własnej do dań kuchni polskiej, ukraińskiej i europejskiej.

U Fotografa – Craft Beer Pub

U Fotografa - Craft Beer Pub z piwem rzemieślniczym - zdjęcie do galerii
U Fotografa – Craft Beer Pub (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)

Craft Beer Pub U Fotografa, mieści się tuż obok Rynku Starego Miasta w Lublinie, przy ul.Złotej. Pub poleca burgery, różnorakie kanapki i piwo rzemieślnicze lokalnego Browaru Zakładowego. Są też tutaj inne piwa kraftowe.

Pub Regionalny Św. Michał

Browar Pub Regionalny Św. Michał z piwem kraftowym - zdjęcie do galerii
Pub Regionalny Św. Michał  (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)

Św. Michał – Pub Regionalny mieści się na Starym Mieście w Lublinie, przy ul.Grodzkiej. Pub poleca dania regionalne i piwa rzemieślnicze – własne i inne z 32 kranów.

Perłowa Pijalnia Piwa

Perłowa Pijalnia Piwa w Lublinie - zdjęcia do galerii
Perłowa Pijalnia Piwa (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)

Perłowa Pijalnia Piwa, to pub – restauracja Browaru Perła, który mieści się w zabytkowej budowli, przy ul.Bernardyńskiej w Lublinie. Lokal serwuje dania regionalne i piwa marki Perła.

Inne strony powiązane z tym tematem

Polecamy inne podobne strony np. dotyczące:

piwa rzemieślniczego i dobrego jedzenia w Lublinie

dobrych burgerów w Lublinie

dobrej pizzy w Lublinie

gdzie zjeść lunch i śniadanie w Lublinie

tradycyjna kuchnia w Lublinie

gdzie pójść na ciastka i kawę w Lublinie