Jak odnowić zniszczone i zabrudzone zdjęcia w Lublinie metodą digitalizacji

Renowacja zdjęcia wykonanego na Lubelszczyźnie przez Wincentego Suchowierza
Renowacja zdjęcia z 1908 r. wariant II
Renowacja zdjęcia wykonanego przez Wincentego Suchowierza z Zamościa, na Lubelszczyźnie
Renowacja zdjęcia z 1908 r – wariant I
Skan zdjęcia Wincentego Suchowierza
Zdjęcie z 1908 r.

 

Skanowanie zdjęć w Lublinie - renowacja nr 1
Reprodukcja zdjęcia nr 1 ( prawa autorskie Foto-hotel.pl)
Renowacja nr 2 zeskanowanego zdjęcia w Lublinie
Reprodukcja zdjęcia nr 2 (prawa autorskie Foto-hotel.pl)
Skanowanie zdjęć w Lublinie
Skan zdjęcia przed obróbką cyfrow

 

Masz stare, poczerniałe zdjęcia i nie wiesz jak je odnowić ? Dobrze, że trafiłeś na witrynę firmy z Lublina, Foto-hotel.pl, bo tutaj się dowiesz jak nie należy postępować ze starymi fotografiami.

Czy warto odnawiać stare zdjęcie sposobem mechanicznym lub chemicznym ?

Zapewne wielu z nas zastanawiało się w przeszłości, w jaki sposób można poprawić wygląd starych, zniszczonych zdjęć. I nie ma w tym cokolwiek dziwnego, ponieważ jeszcze dzisiaj niektórzy zadają pytania: w jaki sposób zetrzeć brud z fotografii ? w jakim płynie można umyć zdjęcia ? Mało tego, w internecie można spotkać porady, jakich substancji można użyć do czyszczenia zdjęć lub klisz. Niektóre z tych porad mogą się komuś wydać, że są interesujące. W tym miejscu, należy sobie jednak zadać pytanie: czy warto podejmować ryzyko zniszczenia bezcennych pamiątek rodzinnych ?

To co zrobić z tym brudem na starym zdjęciu ?

Trzeba wiedzieć, że w najczęstszych przypadkach, to co wydaje się brudem osadzonym na zdjęciu, faktycznie nie jest brudem.  Stare fotografie wyglądają bowiem bardzo źle, ponieważ uległa rozkładowi ich powłoka, zwana emulsją fotograficzną. Co gorsze, ten proces nadal trwa i w przyszłości, te same fotografie, będą wyglądały jeszcze gorzej. Bardzo stara emulsja jest substancją bardzo delikatną i jeśli ktoś podda ją procesowi eksperymentalnego czyszczenia, mechanicznego lub chemicznego, to może ją nieodwracalnie zniszczyć. Zresztą, nawet gdyby komuś udało się umyć nośnik fotograficzny takim sposobem, to efekt będzie bardzo słaby. Jak sobie z tym poradzić, dowiesz się na stronie dotyczącej zastosowania metody digitalizacji, czyli transformacji fotografii analogowej na obrazy cyfrowe, które można zamieścić na komputerze, w przypadku potrzeby wydrukować w bardzo dobrej jakości. Jeśli chcesz sprawdzić jak robimy to w Lublinie, w Foto-hotel.pl, to przejdź do strony dotyczącej renowacji, zdjęć, slajdów i klisz.

 

Renowacja starego zdjęcia
Reprodukcja cyfrowa starego zdjęcia
Skan starego zdjęcia
Stare zdjęcie przed odnowieniem