Restauracje Perliczka i Mandragora oraz Apartament 22 Rynek 5 w Lublinie, w galerii zdjęć Foto-hotel.pl 

Restauracje Perliczka i Mandragora oraz Apartament 22 Rynek 5 w Lublinie w galerii zdjęć
Restauracja Perliczka Gościnność Polska z Żydowską Restauracją Mandragora na drugim planie. W tle Brama Trynitarska (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)

Galeria zdjęć restauracji Mandragora, Perliczka i Apartamentu 22 Rynek 5 w Lublinie, jest kolejną odsłoną projektu Foto-hotel.pl, któremu przyświecają dwa zadania. Uświetnianie wizerunku hoteli i restauracji oraz ułatwianie gościom poszczególnych obiektów zwiedzanie Lublina. Nasz wybór nie był przypadkowy, albowiem Restauracja Perliczka – Gościnność Polska, jak też Mandragora – Żydowska Restauracja oraz Apartament 22 – Rynek 5 w Lublinie, stanowią kompleks kulinarno noclegowy, świadczący usługi na najwyższym poziomie. Aktualnie ten kompleks został poszerzony o Rynek 10 Apartments. Warto wiedzieć, że nasze z strony z galeriami są doceniane przez Google i wyświetlane na najwyższych pozycjach, zaś zdjęcia zewnętrzne poszczególnych obiektów wyróżniają się jakością, pośród innych, w Google Grafika.

 Lokalizacja Restauracji Perliczka i Mandragora oraz apartamentów Rynek 5 i Rynek 10

Restauracje Perliczka i Mandragora, a także pokoje Apartamentów Rynek 5 i Rynek 10, mieszczą się w samym sercu Starego Miasta w Lublinie. Cały kompleks mieści się bowiem w lubelskim Rynku.

Perliczka – Gościnność Polska; restauracja z tradycyjną kuchnią polską

Restauracja Perliczka – Gościnność Polska, mieści się na pierzei wschodniej staromiejskiego Rynku, pod numerem 9. Lokal zajmuje parter narożnej Kamienicy Pod Lwami, zwanej też Kamienicą Cholewińską. Kamienica powstała na początku XVI wieku lub nieco wcześniej. Pierwszym właścicielem kamienicy był Jerzy Organista, który w roku 1521 podarował ją swojej żonie, Marcie. Co zaś się tyczy Restauracji Perliczka poleca, to można w niej zamówić dania tradycyjnej kuchni polskiej z dodatkami produktów kuchni współczesnej.

Mandragora – Żydowska Restauracja 

Żydowska Restauracja Mandragora jest usytuowana tuż przy Restauracji Perliczka, pod adresem Rynek 10. Kamienica, w której mieści się Mandragora, na  początku XVI wieku była zwana Gambalińską, od nazwiska pierwszego właściciela. Jeśli chodzi o samą restaurację Mandragora, to serwuje ona dania charakterystyczne dla tradycyjnej kuchni żydowskiej.

Apartamenty 22 – Rynek 5 i Rynek 10 Apartments

Hotelowy Apartament 22 mieści się pod adresem Rynek 5/22. Kamienica Rynek 5 została wybudowana w połowie XVI wieku i jest usytuowana na krańcu pierzei zachodniej lubelskiego Rynku, tuż przy Bramie Rybnej. Stąd też Apartament 22 mieści się po przeciwnej stronie Rynku, względem restauracji Perliczka i Mandragora. Z okna apartamentu rozpościera się piękny widok na Rynek z restauracją Perliczka. Natomiast apartamenty Rynek 10 Apartments mieszczą się w tej samej kamienicy, co wspomniana Żydowska Restauracja Mandragora.

Jak zwiedzać Lublin z Apartamentu 22 Rynek 5

Goście Apartamentu 22 Rynek 5 mogą potraktować ten obiekt, jako bazę wypadową do zwiedzania Lublina. Sam Rynek z pięknymi pierzejami stanowi nielada atrkcję turystyczną, zatem po śniadaniu w Restauracji Perliczka, najlepiej zacząć zwiedzanie od centralnej części Starego Miasta. Następnie trzeba wspiąć się po schodach Wieży Trynitarskiej na platformę widokową na wysokości 40m. Po uwiecznieniu na zdjęciach panoramy Lublina, polecamy spacer Lubelską Trasą Podziemną, prowadzącą z Rynku do Placu Po Farze. Tam znajdują się odsłonięte fundamenty Kościoła Św. Michała z XIIIw. Po zwiedzeniu okolicznych uliczek, można udać się przez Zaułek Panasa na Zamek Lubelski, gdzie warto zwiedzić Muzeum Narodowe i Kaplicę Trójcy Świętej. Integralną część tutejszego muzeum stanowi donżon, zwieńczony tarasem widokowym, z którego można podziwiać panoramę Starego Miasta. Na zwiedzanie zamku warto przeznaczyć kilka godzin, bo jest co tutaj oglądać. Powrót z zamku na Stare Miasto najlepiej zaplanować przez maleńką ulicę Zamkową i Bramę Grodzką wiodącą do ul.Grodzkiej. W ten sposób inną trasą można wrócić na Rynek, do apartamentu lub zjeść obiad lub się czegoś napić w tutejszym lokalu. Po południu warto udać się na Krakowskie Przedmieście, by podziwiać zabytkowe kamienice, posiedzieć przy kompleksie fontanny multimedialnej, czy też zwiedzić pobliski Ogród Saski i Centrum Spotkania Kultur.

Galeria zdjęć restauracji Perliczka, Mandragora i Apartamentów 22 Rynek 5 w Lublinie

Restauracja Perliczka ,,Gościnność Polska" w Lublinie - zdjęcie do galerii
Widok na restaurację Perliczka ,,Gościnność Polska” w Lublinie (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Mandragora - Żydowska Restauracja w Lublinie, do galerii zdjęć
Mandragora – Żydowska Restauracja na Rynku w Lublinie (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Restauracja Perliczka ,,Gościnność Polska" przed północą, na zdjęciu do galerii
Restauracja Perliczka ,,Gościnność Polska” nocną porą (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Restauracja Perliczka w Rynku Starego Miasta w Lublinie, w galerii zdjęć
Perliczka – Gościnność Polska, w lubelskiej Kamienicy Pod Lwami (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Goście przed Żydowską Restauracją Mandragora w Lublinie - zdjęcie do galerii
Goście przed Żydowską Restauracją Mandragora, tuż za Restauracją Prliczka  (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Restauracja Perliczka z pierzeją Rynku Starego Miasta w Lublinie - zdjęcie do galerii
Pierzeja wschodnia Rynku w Lublinie, z restauracją Perliczka (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Perliczka i Mandragora - restauracje na Starym Mieście w Lublinie, do galerii zdjęć
Restauracje Perliczka Gościnność Polska z Żydowską Restauracją Mandragora na Starym Mieście w Lublinie (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Żydowska Restauracja Mandragora z restauracją Perliczka na drugim planie, w galerii zdjęć
Żydowska Restauracja Mandragora z restauracją Perliczka ,,Gościnność Polska” na drugim planie (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Żydowska Restauracja Mandragora w Lublinie, nocą - zdjęcie do galerii
Mandragora, Żydowska Restauracja, nocą (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Restauracja Perliczka przy Rynek 9 w Lublinie -zdjęcie do galerii
Restauracja Perliczka ,,Gościnność Polska” na Starym Mieście w Lublinie (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Restauracje Perliczka i Mandragora z Wieżą Trynitarską na dalszym planie - zdjęcie do galerii
Perliczka – Gościnność Polska – po lewej i Mandragora – po prawej, z Wieżą Trynitarską na dalszym planie (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Perliczka Gościnność Polska - restauracja w Lublinie, na zdjęciu do galerii
Perliczka ,,Gościnność Polska – restauracja przy Rynek 9 w Lublinie (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Restauracja Perliczka - widok na pierzeję północną Rynku w Lublinie - zdjęcie do galerii
Widok na pierzeję północną Rynku w Lublinie, z restauracji Perliczka (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Restauracja Perliczka z Żydowską Restauracją Mandragora w Lublinie, wieczorem -zdjęcie do galerii
Perliczka Gościnność Polska z Żydowską Restauracją Mandragora w Lublinie, wieczorową porą (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Mandragora, Żydowska Restauracja przy Rynek 10 w Lublinie, w galerii zdjęć
Żydowska Restauracja Mandragora przy Rynek 10 w Lublinie, w blasku świateł (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Restauracja Perliczka w Lublinie, w całej krasie - zdjęcie do galerii
Restauracja Perliczka ,,Gościnność Polska” w wieczornej krasie (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Mandragora, Żydowska Restauracja w Lublinie, na drugim planie zdjęcia do galerii
Żydowska Restauracja Mandragora, na drugim planie (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Żydowska Restauracja Mandragora z Bramą Trynitarska na zdjęciu galerii
Mandragora, Żydowska Restauracja na Starym Mieście w Lublinie, z Bramą Trynitarską w tle(prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Żydowska Restauracja Mandragora - nocna biesiada w blasku świateł - zdjęcie do galerii
Nocna biesiada pod Madragorą (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Restauracja Perliczka zajęła miejsce cukierni Słodka Mandragora - zdjęcie do galerii
Perliczka Gościnność Polska, to nowa restauracja, jaka powstała w miejscu popularnej cukierni Słodka Mandragora.Zmienił się profil usług lokalu, ale właściciel jest ten sam (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Apartament 22 Rynek 5 w Lublinie - zdjęcie do galerii
Apartament 22 w kamienicy Rynek 5 na Starym Mieście w Lublinie (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Restauracja Perliczka w Lublinie - widok z Apartamentu 22 - zdjęcie do galerii
Widok z Apartamentu 22 Rynek 5 w Lublinie, na Kamienicę Pod Lwami z restauracją Perliczka (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Apartament 22 Rynek 5 w Lublinie, widoczny od restauracji Perliczka - zdjęcie do galerii.jpg
Widok na Apartament 22 Rynek 5 od restauracji Perliczka (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Apartament 22 Rynek 5 w Lublinie, na trzecim planie zdjęcia do galerii
Apartament 22 Rynek 5 w Lublinie, na trzecim planie zdjęcia (prawa autorskie do fotografii zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Apartament 22 Rynek 5 w sercu Starego Miasta w Lublinie - zdjęcie do galerii
Urokliwa pierzeja Rynku w Lublinie z Apartamentem 22 Rynek 5 (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Apartament 22 Rynek 5 w pierzei zachodniej Rynku Starego Miasta w Lublinie - zdjęcie do galerii
Pasaż kamienic Rynku Starego Miasta w Lublinie z Apartamentem 22 Rynek 5 (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Apartament 22 Rynek 5 w Lublinie na zdjęciu do galerii
Z restauracji Perliczka do Apartamentu 22 Rynek 5 (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Kamienica Pod Lwami na lubelskim Rynku
Kamienica Pod Lwami w całej krasie (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Kamienica w Rynku, na Starym Mieście
Widok od Apartamentu 22 Rynek 5 w Lublinie. Na ostatnim planie z prawej strony fragment Kamienicy Pod Lwami, w której mieści się Restauracja Perliczka (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Trasa podziemna
Lubelska Trasa Podziemna  (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Uliczka
Uliczka Ku Farze (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Fundamenty Kościoła Św. Michała
Fundamenty Kościoła Św. Michała z XIII wieku (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Na Zamek - z placu
Droga na Zamek Lubelski z Placu Po Farze, przez Zaułek Panasa (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
za30.jpg
Zamek Lubeslki ok. 300 m od apartamentów  (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Kaplica zamkowa
Kaplica Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Dziedziniec zamkowy
Turyści oczekujący na wejście do Kaplicy Trójcy Świętej (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Panorama lubelskiej Starówki
Panorama Starego Miasta – widok z baszty (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Ulica Zamkowa
Widok na Stare Miasto z ulicy Zamkowej (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Barwy Grodzkiej
Barwy ul. Grodzkiej – na ostatnim planie Brama Grodzka (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Grodzka na Starówce
Staromiejska ulica Grodzka w Lublinie (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Atrakcja turystyczna Lublina - Brama Krakowska
Widok Bramy Krakowskiej ze Starego Miasta (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Widok z Bramy Krakowskiej na Plac Władysława Łokietka
Widok z Bramy Krakowskiej na Plac Władysława Łokietka (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Wieża Trynitarska
Wieża Trynitarska z Archikatedrą tuż obok restauracji Mandragora i Perliczka (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Krakowskie Przedmieście
Droga na Stare Miasto z Krakowskiego Przedmieścia (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Fontanna
Fontanna multimedialna w Lublinie (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Czarne chmury nad Krakowskim Przedmieściem
Czarne chmury nad Krakowskim Przedmieściem w Lublinie (prawa autorskie do zdjęcia zastrzeżone dla Foto-hotel.pl)
Atrakcje turystyczne lublina - zdjęcie Lubelskiego Centrum Konferencyjnego z tarasu Centrum Spotkania kultur
Widok na Lubelskie Centrum Konferencyjne z tarasu Centrum Spotkania Kultur (prawa autorskie Foto-hotel.pl)